یوتوب، اپل، پادکست صوتی و احترام به حقوق من!

دو روز پیش داشتم به پادکستی از چنل بی به نام برگ برنده (اپیزود ۱۳) در اپلیکیشن پادکست اپل گوش میکردم که مربوط به یک کلاهبرداری در حوزه سهام امریکاست. در این پادکست اشاره‌ای به فیلم‌هایی مثل Big Short شده و امروز وقتی داشتم یوتوب رو دوره میکردم در کمال تعجب بدون اینکه کوچکترین سرچی راجع به سهام و فیلم‌هایی از این ژانر و … داشته باشم این پیشنهاد رو از سمت یوتوب دیدم!

اینکه حالا حتی گوگل به چیزهایی که من در یک پلتفرم کاملا مجزای دیگه به اسم اپل حتی در قالب صوتی دسترسی داره موضوع اسمارت‌فون‌ها رو کمی ترسناک‌تر از گذشته کرده و این پست کوتاه رو نوشتم تا کمی بیشتر حواسم جمع این موضوع باشه.

همچنین اشاره‌ای به پادکست چنل بی کردم. بعدها مفصل راجع‌به این پادکست فوق‌العاده جذاب خواهم نوشت ولی فعلا از طریق این لینک می‌تونید به پادکستی که اشاره کردم دسترسی داشته باشید.

اشتراک‌گذاری این مطلب

حل مشکل تغییر نام فایل در گیت (Git)

این مشکل وقتی به وجود میاد که شما نام یک فایل رو مثلا از actionType به ActionType تغییر میدید. همونطور که دیدید فقط حرف اول رو با کاراکتر بزرگ تایپ کردم ولی گیت این رو Detect نمیکنه. برای حل این مشکل کافیه دستور زیر رو توی ترمینال وارد کنید:
git config core.ignorecase false

اشتراک‌گذاری این مطلب

یادگیری Git در 15 دقیقه

اگر قصد یادگیری Git برای ورژن‌بندی برنامه‌های خود را دارید حتما تا کنون با مقالات و وبسایت‌های زیادی مواجه شده‌اید که کمی گنگ و نامفهوم این فناوری را توضیح داده‌اند. اما در وبسایت زیر میتوانید در 15 دقیقه با مفاهیم Git آشنا شده و با آن کار کنید :

برای ورود به وبسایت آموزش Git در 15 دقیقه کلیک کنید.

اشتراک‌گذاری این مطلب