چگونه می‌شود از همه‌جا به کدها دسترسی داشت؟

بارها برایم پیش آمده است در مسافرت یا جایی بوده باشم که دسترسی به کامپیوتر شخصی‌ام نداشته‌ام و باید روی کدهای یک پروژه کار کنم. جایی که ناگهان یکی از مشتری‌ها تماس گرفته و درخواست یک تغییر فوری روی وبسایت یا پروژه را داشته باشد ولی من دسترسی به رایانه شخصی‌ام ندارم!

codeanywhere.jpg

چند راهکار به نظر می‌رسد. اول اینکه به سراغ یک مرکز خدمات رایانه‌ای مثل کافی‌نت بروم و کارم را در آنجا انجام دهم که البته با توجه به اینکه برای ویرایش کدهای یک وبسایت نیاز به نام کاربری و کلمه عبور دارم باید به دنبال آنها در داخل انبوه ایمیل‌ها بگردم و یا اینکه دوباره درخواست بدهم که کمی زمانبر است.

راه دوم استفاده از اینترنت اپراتور مورد استفاده‌ام است که در اینجا هم دردسرهای دسترسی به نام کاربری و سرعت پایین و مشکلات نداشتن اف‌تی‌پی و … دست به گریبانم است.

اما چندماهی هست که با وبسایتی به نام CodeAnyWhere آشنا شده‌ام که کارم را فوق‌العاده راحت کرده است. این وبسایت با فراهم آوردن یک ادیتور کامل و پشتیبانی از زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی، این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی اطلاعات مورد نیاز دسترسی به سرورها و وبسایت‌های مختلف را در آن وارد کرده و از طریق اف‌تی‌پی به آنها دسترسی داشته باشید.

اما مهمترین ویژگی این سرویس، دسترسی به آن از همه راه‌های ممکن است. در لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی شما فقط نیاز به یک مرورگر وب دارید و دیگر هیچ. فرقی هم نمیکند که در سیستم‌عامل مک هستید یا ویندوز. و یا حتی توزیع‌های مختلف لینوکس.

اما اگر بخواهید با استفاده از موبایل و یا تبلت خود وارد شوید چطور؟ این وبسایت اپلیکیشن‌های مختلفی را برای دستگاه‌های اندرویدی، آیفون و انواع تبلت‌ها عرضه کرده است که با نصب آنها می‌توانید به راحتی به تمامی کدهای آنلاین خود دسترسی داشته و از همه‌جا آنها را مدیریت و ویرایش کنید.

من این اپلیکیشن را روی موبایل اندرویدی خودم نصب کرده و در مواقع نیاز از آن استفاده میکنم. استفاده از آن نیاز به اینترنت پرسرعتی ندارد و با اینترنت ارائه شده توسط اپراتورها به راحتی قابل دسترس است.

آدرس وبسایت : CodeAnyWhere

اشتراک‌گذاری این مطلب