کارگردان : من

چیزی که در دانشنامه ویکی‌پدیای فارسی درباره کارگردان می‌خوانیم :

کارگَردان اصلی‌ترین عامل تبدیل شدن یک فیلم‌نامه یا نمایش‌نامه به یک فیلم سینمایی یا تلویزیونی، نمایش (تئاتر)، نمایش تلویزیونی (تله تئاتر)، فیلم پویانمایی و سریال تلویزیونی است. به همین دلیل است که همواره، یک اثر تصویر متحرک را بنام کارگردان آن می‌شناسند.

اما چیزی که در دانشنامه ویکی‌پدیا به زبان انگلیسی درباره کارگردان می‌خوانیم کمی متفاوت و جامع‌تر است. (اینجا) در واقع شاخه‌های مختلف را در بر می‌گیرد و معنای متفاوت اما یکسانی از آنها ارائه می‌دهد. شاید بخواهیم کلمات فارسی را کنار هم بچینیم و بیشتر درباره عبارت کارگردان صحبت کنیم اما من قصد این کار را ندارم. در واقع هدفم از نوشتن این مطلب ایده‌ای بود که به نظرم جالب آمد. وقتی اینجا یک وبلاگ نیمه‌تخصصی‌است که من آن را راه‌اندازی کرده و در آن می‌نویسم شاید بد نباشد بخواهم اسم کارگردان روی خودم بگذارم و همینطور بسیاری از دوستانم که وبلاگ دارند و به نوعی کارگردان رسانه‌ای هستند که مسئولیتش را بر عهده دارند. قطعا وبلاگ‌نویسان عمومی و تخصصی مسئول کشتی‌ای هستند که به آب انداخته‌اند.

من نام خودم را در پاورقی وبلاگم به عنوان Director : Farhad Eidi افزودم تا برایم یادآور مسئولیتی باشد که نسبت به وبلاگم بر دوش من است.

اشتراک‌گذاری این مطلب

یک دیدگاه در “کارگردان : من”

  1. خودم هم اولین بار که تو فوتر با این لقب اسمت رو دیدم خیلی تعجب کردم و البته خوشم اومد. اینکه “انسان تا حد آرزوهایش توانایی دارد” رو به یاد آوردم. به قول خودت همیشه هست تا مسئولیتت رو به یادت بیاره

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.