کامپایل کردن همزمان فایل‌های Sass و Less و Haml با برنامه Prepros

prepros
چند روز پیش با دوستان درباره مزیت‌ها و معایب Sass و Less و سایر زبان‌ها صحبت می‌کردیم و بحثی هم سر سادگی و نحوه کامپایل شدن این زبان‌ها شد. همونطور که میدونید برای کامپایل کردن فایل‌های Sass باید از Ruby و Compass کمک بگیرید ولی Less کمی راحت‌تره و فقط نیازه یه فایل جاوااسکریپت به صفحه اضافه کنید تا بتونید استایل رو روی مرورگر ببینید. البته اگر بخواهید از Less خروجی CSS بگیرید باید دست به دامان NodeJS بشید و باز هم یه سری مراحل داره که شاید طراح‌ها دوست نداشته باشن مسیرش رو طی کنن!
یکی دو روز پیش امیرعباس عبدالعلی وعده معرفی یه اپلیکیشن همه‌کاره برای کامپایل کردن همه این زبون‌ها به صورت یکجا رو داد که طبق معمول همیشه یه چیز خوب برای این کار معرفی کرد. انقدر خوب که تبدیل به کامپایلر پیشفرض من برای فایل‌های Sass, Less و Haml شد.
نحوه کار این برنامه به این صورته که فقط کافیه فولدری که روش کار میکنید رو به داخل برنامه Drag کنید تا خودش به طور خودکار فایل‌های Sass, Less, Haml و سایر زبان‌های پشتیبانی شده رو براتون پیدا کرده و کامپایل کنه.
اسم این برنامه Prepros هست که به صورت رایگان منتشر میشه و حتی یک افزونه کروم برای رفرش لحظه‌ای صفحه مرورگر شما در صورت مشاهده تغییرات، نیازی به رفرش دستی هم نخواهید داشت.
این برنامه رو از اینجا و افزونه کروم رو از اینجا می‌تونید دانلود کنید.
اشتراک‌گذاری این مطلب

2 دیدگاه در “کامپایل کردن همزمان فایل‌های Sass و Less و Haml با برنامه Prepros”

  1. ممنون از بابت این معرفی. در ضمن، خوشحالم از اینکه فاروکسا برگشت.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.